Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (09.01.2023 10:33)

Денес, кога Црквата го празнува споменот на светиот првомаченик и архиѓакон Стефан, Викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во црквата „Свети Григориј Палама и свети Димитриј Мироточив“, во Струмица. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.