Сеноќно бдение во Струмица
 
 
 
 
 

Сеноќно бдение во Струмица (01.01.2024 15:49)

Синоќа, викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи сеноќно бдение со Света Божествена Литургија во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.