Вечерна богослужба во чест на свети Наум Охридски
 
 
 
 
 

Вечерна богослужба во чест на свети Наум Охридски (03.01.2024 16:20)

Вечерва, викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи празнична вечерна во чест на Свети Наум во манастриот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица.