Бадникови празнувања
 
 
 
 
 

Бадникови празнувања (06.01.2024 13:54)

Денес, воочи празникот Рождество Христово, Викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Света Божествена Литургија во храмот „Светите Кирил и Методиј“, во Струмица. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни. Од храмот, најмладите со песна тргнаа кон центарот на Струмица за да го предвестат раѓањето на Богомладенецот.