Божикно бдение во Струмица
 
 
 
 
 

Божикно бдение во Струмица (07.01.2024 14:16)

Синоќа, на празникот Рождество Христово, викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи сеноќно божикно бдение со Света Божествена Литургија во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Христос се роди!