Прием по повод именденот на Архиепископот г.г. Стефан
 
 
 
 
 

Прием по повод именденот на Архиепископот г.г. Стефан (09.01.2024 21:23)

Вчера, Митрополитот Струмички г. Наум, викарниот Епископ Стобиски г. Јаков и протопрезвитер- ставрофор проф. д-р Владимир Вукашиновиќ, кој со благослов на Српскиот Патријарх г. Порфириј е во посета на Струмичката православна епархија, присуствуваа на свечениот прием што го организира Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан по повод божикните празници и одбележувањето на неговиот именден.

На многаја лета!