Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (12.01.2024 15:08)

Денес, кога Црквата го празнува споменот на pреподобен Гаврил Велички, викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Божествена Литургија во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица. Верниот народ се поклони на светите мошти на светителот и се причести со Светите Христови Тајни.