Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (14.01.2024 18:23)

Денес, кога Црквата го празнува споменот на свети Василиј Велики, викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Божествена Литургија во црквата „Светите Кирил и Методиј“, во Струмица. Верниот народ се поклони пред светите мошти на Светителот и се причести со Светите Христови Тајни.