Богојавление во Струмица
 
 
 
 
 

Богојавление во Струмица (19.01.2024 10:49)

Денес, на празникот Богојавление Водици, Викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Божествена Литургија и Голем Богојавленски водосвет во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.