Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (04.02.2024 12:40)

Денес, викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Божествена Литургија во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.