Божествена Литургија во Ново Село
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Ново Село (11.02.2024 19:26)

Денес, викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Божествена Литургија во манастирот „Свети Антониј Велики и Свети великомаченик Георгиј Победоносец“, во Ново Село. Верниот народ се поклони пред моштите на свети Игнатиј и се причести со Светите Христови Тајни.