Божествена Литургија на празникот Сретение Господово во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија на празникот Сретение Господово во Струмица (15.02.2024 21:30)

Денес, на празникот Сретение Господово, викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Божествена Литургија во црквата „Свети Григориј Палама и свети великомаченик Димитриј Мироточив“, во Струмица. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.