Божествена Литургија во Ново Село
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Ново Село (17.02.2024 21:39)

Денес, викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Божествена Литургија во манастирот „Свети великомаченик Георгиј Победоносец и преподобен Антониј Велики“, во Ново Село, во сослужение со Високопреподобниот архимандрит Данило од Српската Православна Црква, директор на Патријаршиската управна канцеларија. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.