Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (25.02.2024 21:46)

Во Неделата на митарот и фарисејот, викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Света Божествена Литургија во манастирот на Светите Петнаесет Тивериополски Свештеномаченици во Струмица, а во сослужение со Високопреподобниот Архимандрит д-р Андроник (Дунајев) од Руската Православна Црква и свештенството и монаштвото од Струмичката Православна Епархија. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.