Литургија на Претходноосветени дарови во Струмица
 
 
 
 
 

Литургија на Претходноосветени дарови во Струмица (20.03.2024 19:43)

Денес, викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Литургија на претходноосветени дарови во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.