Сеноќно бдение во Струмица
 
 
 
 
 

Сеноќно бдение во Струмица (24.03.2024 20:27)

Во Неделата на Православието, викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Сеноќно бдение со Божествена Литургија во сослужение на Митрополитот Европски г. Пимен во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.