Vesti i nastani
 
 
 
 
 

За празникот на свети Никола (19.12.2012 12:54)

На 19.12.2012 година, на празникот св. Николај Чудотворец архиепископ Мирликиски, во соборниот храм на свети Никола во Куманово, Епископ Лешочки г. Јосиф во сослужение на повеќе свештеници и ѓакони отслужи Божествена Архиерејска Литургија, а потоа изврши голем водосвет и го прережа кумовиот славски колач. 

 

     

 

                                       

 

      

 

                      

 

                            

 

Известува: о. Жико Тодоровски