Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Божик во Куманово (07.01.2013 17:29)

На 7 јануари 2013 година, на празникот на Рождеството Христово, во храмот посветен на Света Троица во Куманово, Епископот Лешочки г. д-р Јосиф Пејовски отслужи Света Василиева Литургија, а верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

                               

 

          

 

          

 

          

 

Известува: о. Жико Тодоровски