Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Света Литургија на празникот Собор на Пресвета Богородица (08.01.2013 17:41)

На 8 јануари 2013 година, на празникот посветен на Соборот на Пресвета Богородица, Неговото преосвештенство епископот лешочки г. д-р Јосиф Пејовски, во храмот посветен на свети Димитриј солунски во Тетово, отслужи Света Архиерејска Литургија и верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.