Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Неделата на простувањето (17.03.2013 10:59)

Во Сиропусната Недела, кога Црквата го слави споменот на преподобен Герасим Јордански (17.03.2013 г.), Епископот Лешочки г. д-р Јосиф, отслужи Света Божествена Литургија во црквата на Светите Кирил и Методиј во Тетово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.