Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Литургија на претходно осветени дарови (20.03.2013 11:14)

Во среда (20.03.2013 г.), во првата седмица од Великиот Пост, во црквата на Светите Кирил и Методиј во Тетово, Епископот Лешочки г. д-р Јосиф, отслужи Света Литургија на претходно осветените дарови. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.