Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Литургија на претходно осветени дарови во Тетово (24.03.2013 13:17)

Во петок (22.03.2013 г.), во првата седмица од Великиот Пост, во црквата на Светите Кирил и Методиј во Тетово, Епископот Лешочки г. д-р Јосиф, отслужи Света Литургија на претходно осветените дарови. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.