Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Литургија на претходно осветените дарови во Гостивар (27.03.2013 12:00)

Во среда (27.03.2013 г.), во втората седмица од Великиот Пост, во црквата на Пресвета Богородица во Гостивар, Епископот Лешочки г. д-р. Јосиф, отслужи Света Литургија на претходно осветените дарови. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.