Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Литургија на претходно осветени дарови во Куманово (03.04.2013 21:32)

Во среда, на 03.04.2013 година, кога Црквата Божја ги празнува преподобен Јаков Исповедник и свети Кирил Катански, во соборниот храм на свети Никола во Куманово, Епископот Лешочки г. д-р Јосиф отслужи Света Преждеосвештена Литургија, на која благочестивите верниците се причестија со Светите Тело и Крв Христови.

 

 

Известувa: о. Жико Тодоровски