Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Литургија на претходно осветени дарови во Куманово (05.04.2013 10:49)

Во петок, на 05.04.2013 година, кога Црквата Божја ги празнува преподобен свештеномаченик Никон и светите маченици Лидија, Филита и другите со нив, во соборниот храм на свети Никола во Куманово, Епископот Лешочки г. д-р Јосиф во сослужение на протоереј-ставрофор Ацо Гошевски отслужи втора Света Преждеосвештена Литургија на која се причестија верниците со Светите Христови Тајни.

известува: о. Жико Тодоровски