Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Литургија на претходно осветените дарови во Крива Паланка (10.04.2013 12:37)

Во среда (10.04.2013 г.), во четвртата седмица од Великиот Пост, во црквата на свети Димитриј во Крива Паланка, Епископот Лешочки г. д-р Јосиф, отслужи Света Литургија на претходно осветените дарови. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Известува: ипоѓакон Александар Стефановски