Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Литургија на претходно осветените дарови во манастирот на св. Јоаким Осоговски (12.04.2013 22:07)

Во петок (12.04.2013 г.), во четвртата седмица од Великиот Пост, во манастирот на свети Јоаким Осоговски, Епископот Лешочки г. д-р Јосиф, отслужи Света Литургија на претходно осветените дарови. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.


Известува
: ипоѓакон Александар Стефановски