Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Цветници во соборниот храм Пресвета Богородица во Гостивар (28.04.2013 13:39)

На ден 28.04.2013 лето Господово кога и го славиме влегувањето на Господ Исус Христос во Ерусалим, со благослов на нашиот Надлежен Епархиски  Архиереј, Неговото Високопреосвештенство Митрополит Полошко – Кумановски  Г. Кирил во храмот посветен на Пресвета Богородица во Гостивар се одслужи Света Божествена Златоустова Архиерејска Литургија од страна на Неговото преосвештенство  Епископ  Лешочки  Г. Јосиф, по што верниците се причестија со Светите Христови Тајни.

 

 

 

Известува: Диме Змејковски