Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Велики Четврток во црквата Пресвета Богородица во Гостивар (02.05.2013 12:20)

На 02.05.2013 лето Господово по повод Велики Четврток во соборниот храм Пресвета Богородица во Гостивар беше отслужена Света Василиева Литургија од страна на неговото Преосвештенство Епископот Лесочки Г. Јосиф, а со благослов на Митрополит Полошко–кумановски Г. Кирил. По Светата Литургија верниците се причестија со Светите Христови Тајни.

Известува Диме Змејкоски