Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија на празникот Источен Петок- Балаклија (11-05-2013 10:34)

На 10.05.2013 година, на празникот Источен Петок- Балаклија, св. ап. Симеон брат Господов, во црквата св. Петка во Бедиње Епископ Лешочки г. д-р Јосиф, во сослужение на повеќе свештеници и ѓакони од Кумановско Архиерејско Намесништво отслужи Света Божествена Архиерејска Литургија,  потоа проповеда и ги причести верниците.

 

 

   Известува о. Жико Тодоровски