Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Божествена литургија во Крива Паланка (18.05.2013 14:45)

Во сабота (18.05.2013 г.), кога Црквата го слави споменот на света великомаченичка Ирина, во манастирот на Свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка, Епископот Лешочки г. д-р Јосиф, отслужи Света Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

 

Известува: ипоѓакон Александар Стефановски