Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Недела на мироносиците (19.05.2013 15:04)

Во третата недела по Пасха, на светите жени мироносици (19.05.2013 г.), Неговото Преосвештенство епископот Лешочки г. д-р Јосиф, изврши осветување на новиот храм на Преподобна Параскева Петка во село Туралево – Кратовско. На Светата Литургија, а верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Известува: ипоѓакон Александар Стефановски