Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Света Златоустова Литургија во црквата на свети Николај Мирликиски во с. Равен - Маврово (02.06.2013 17:17)

На 2 јуни 2013-то лето Господово, во петтата недела по Пасха, на Самарјанката, со благослов на нашиот надлежен епархиски Архиереј Митрополитот Полошко-Кумановски г. Кирил беше отслужена Света Златоустова Литургија од страна на Неговото Преосвештенство Епископот Лешочки г. д-р Јосиф во сослужение на повеќе свештенослужители од Гостиварското и Тетовското архиерејско намесништво.

 

         

 

         

 

                           

 

         

 

        

 

         

 

         

 

 

Известува: Диме Змејкоски